عمل زیبایی کلیتوریس و فواید آن

عمل زیبایی کلیتوریس نوعی عمل زیبایی واژن می باشد که در آن، پوست اضافی اطراف کلیتوریس برداشته شده و کلاهک کلیتوریس کوچک تر می شود تا ظاهر کلی واژن زیباتر شده و تناست ظاهری واژن حفظ شود. در این مطلب به بررسی عمل زیبایی کلیتوریس خواهیم پرداخت.
 


  • تعریف کلی اجزای واژن و محل قرار گیری کلیتوریس
  • عمل زیبایی کلیتوریس چیست
  • عمل زیبایی کلیتوریس برای چه کسانی و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد
  • نحوه عمل زیبایی کلیتوریس
  • مزایا و عوارض جانبی عمل زیبایی کلیتوریس
  • بهبودی و ریکاوری از عمل زیبایی کلیتوریس
  • نکات کلیدی و مهم در مورد عمل زیبایی کلیتوریس 
 
عمل زیبایی کلیتوریس نوعی عمل زیبایی واژن می باشد که در آن، پوست اضافی اطراف کلیتوریس برداشته شده و کلاهک کلیتوریس کوچک تر می شود تا ظاهر کلی واژن زیباتر شده و تناست ظاهری واژن حفظ شود. در این مطلب به بررسی عمل زیبایی کلیتوریس خواهیم پرداخت.


عمل زیبایی کلیتوریس چیست و به چه منظوری انجام می شود

کلیتوریس یکی از اجزای واژن است که بسیار نرم بوده و در قسمت بالای واژن قرار دارد که به دلیل داشتن اعصاب فراوان، منبع لذت جنسی زنان محسوب می شود. منشا ابتدایی آن در دوران جنینی با منشا آلت مردانه یکی بوده و پس از تعیین جنسیت به کلیتوریس یا آلت مردانه تبدیل می شود. کلیتوریس دارای 8 تا 12 هزار پایانه عصبی است و بسیار حساس می باشد و در اکثر موارد برای ارگاسم و رضایت جنسی در خانم ها، تحریک این عضو ضروری است. تنها کارکرد کلیتوریس برای بدن، تنها همین ارگاسم می باشد و در باروری خانم ها نقشی ندارد. سطح کلیتوریس توسط یک بافت چین خورده پوشیده شده است که به آن کلاهک کلیتوریس گفته می شود.
عمل زیبایی کلیتوریس نوعی جراحی زیبایی واژن است که در آن چین های اضافی موجود در کلاهک کلیتوریس برداشته می شود. این عمل به طور معمول به همراه عمل لابیاپلاستی انجام می شود تا با اصلاح لبه های اطراف واژن، پوست ناحیه کلیتوریس نیز اصلاح شده و واژن فرد ظاهری متناسب و یکنواخت داشته باشد.
بزرگ شدن کلیتوریس می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. عوامل ژنتیکی مانند نقص آنزیمی و اختلالات هورمونی و عوامل محیطی مانند بلوغ، از جمله مواردی هستند که می توانند باعث بزرگ شدن کلیتوریس در خانم ها شود. به بزرگ شدن کلیتوریس، کلیتورومگالی نیز می گویند. ابعاد کلیتوریس توسط جراح متخصص زنان و به وسیله دستگاهی به نام دیژیتال اندازه گیری می شود. بزرگی کلیتوریس می تواند باعث ایجاد درد، خارش و ناراحتی در واژن شده و از نظر زیبایی نیز برای فرد مشکلاتی به همراه دارد.

تصویری از کلیتوریس و تاثیر عمل زیبایی کلیتوریس بر آن

در بیشتر خانم ها پوست اطراف کلاهک کلیتوریس، به مرور زمان و در اثر فعالیت های مختلف بزرگ تر شده و در رابطه جنسی و زندگی روزمره فرد اختلال ایجاد می نماید. این پوست اضافی می تواند تناسب ظاهری واژن را بر هم زده و فرد احساس کند شکل ظاهری واژن او زیبا نیست و منجر به کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی جنسی در فرد شود. عمل زیبایی کلیتوریس مهم ترین گزینه برای درمان این گونه مشکلات می باشد.


چرا باید عمل زیبایی کلیتوریس انجام دهیم؟
 
افزایش زیبایی ظاهری و احساس راحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ، از جمله مهم ترین دلایل استفاده از عمل زیبایی کلیتوریس می باشد. از دیگر دلایل ممکن می توان به افزایش لذت جنسی در بانوان و امکان تجربه چندین ارگاسم هنگام برقراری رابطه جنسی اشاره کرد. در عمل زیبایی کلیتوریس، با برداشت پوست اضافی اطراف کلیتوریس و افزایش امکان دسترسی به آن، میزان لذت جنسی افراد می تواند به مقدار قابل توجهی افزایش یابد.

چه افرادی باید عمل زیبایی کلیتوریس را انجام دهند

چه افرادی باید عمل زیبایی کلیتوریس را انجام دهند

افرادی که هنگام برقراری رابطه جنسی، به سختی تحریک می شوند و از رابطه جنسی خود لذت نمی برند و به سختی ارگاسم را تجربه می کنند، کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی کلیتوریس هستند. همچنین افرادی که از ظاهر واژن خود رضایت نداشته و دچار کاهش اعتماد به نفس شده اند نیز می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند.

عمل زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود

در طی عمل زیبایی کلیتوریس، بافت پوستی اضافی اطراف کلاهک کلیتوریس، توسط متخصص زنان برداشته می شود. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و شما هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نمی کنید. عوارض جانبی این عمل محدود بوده و به کمک دستورات پزشکی، سریعا قابل رفع است.
در طی عمل زیبایی کلیتوریس، تنها بافت اضافی اطراف کلیتوریس برداشته شده و به خود کلاهک و پایانه های عصبی موجود در آن آسیبی وارد نمی شود. در نتیجه ضمن ایجاد تناسب و زیبایی در ناحیه واژن، میزان تحریک و لذت جنسی شما نیز کاهش نمی یابد.
در این روش با افزایش امکان تحریک کلیتوریس بوسیله حذف پوست اطراف آن، فرد لذت بیشتری از رابطه جنسی خود خواهد داشت .
 
پروسه عمل زیبای کلیتوریس

پس از انجام عمل و با پایان آن، شما می توانید بلافاصله به خانه خود بازگردید و با چند روز استراحت در خانه، کارهای روزمره خود را از سر بگیرید. احساس درد خفیف و تورم در ناحیه واژن طبیعی بوده و با مصرف مسکن های تجویزی توسط پزشک برطرف می شود.از داروهای ضد باکتریال نیز برای جلوگیری از عفونت احتمالی استفاده می شود.
از دیگر عمل های زیبایی کلیتوریس، می توان به هودکتومی و برداشت کلاهک کلیتوریس و اصلاح چسبندگی کلیتوریس نیز اشاره کرد. در عمل هودکتومی برای ایجاد تناسب در بین اجزای واژن و به منظور هماهنگ شدن اندازه لابیاها با کلیتوریس، قسمت کلاهک کلیتوریس برداشته می شود که جزو عمل های زیبایی نادر است. از دیگر عمل های زیبایی این ناحیه می توان به اصلاح چسبندگی کلیتوریس نیز اشاره کرد که در مواردی که کلیتوریس فرد به صورت مادرزادی چسبندگی دارد، توسط جراح متخصص زنان و با استفاده از روش های پیشرفته پزشکی، برداشته می شود. 

عوارض جانبی عمل زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس به صورت سرپایی انجام شده و دارای عوارض جانبی بسیار محدودی است. شما بلافاصله پس از عمل و در صورتی که مشکل خاصی برای شما پیش نیامده باشد، می توانید به خانه بازگشته و کارهای روزمره خود را از سر بگیرید. علائمی مانند قرمزی و تورم تا چند روز در ناحیه واژن شما وجود خواهند داشت. برای کاهش درد ناشی از عمل، می توانید از داروهای ضدالتهابی و مسکن استفاده نمایید. عفونت، دیگر عارضه احتمالی عمل زیبایی کلیتوریس می باشد.

در صورت مصرف دارو یا داشتن بیماری خاص، قبل از انجام عمل، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. قبل از انجام عمل، از مصرف داروهایی مثل آسپرین و ایبوپروفن، خودداری نمایید. 

 
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید