لابیاپلاستی با لیزر و مزایای آن

عمل لابیاپلاستی با لیزر، نوعی عمل جراحی زیبایی واژن برای اصلاح لبه کوچک پوست اطراف ناحیه واژن و فرم دهی به آنها به وسیله لیزر است. عمل لابیاپلاستی با لیزر، یکی از شایع ترین اعمال زیبایی در ناحیه واژن می باشد.


لابیاپلاستی و زیبایی واژن
 
لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر، نوعی عمل جراحی زیبایی برای اصلاح لبه کوچک پوست اطراف ناحیه واژن و فرم دهی به آنها به وسیله لیزر است. عمل لابیاپلاستی با لیزر، یکی از شایع ترین روش های زیبایی واژن می باشد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به دلیل استفاده از لیزر دارای عوارض جانبی بسیار جزئی بوده و با دقت فوق العاده ای صورت می پذیرد. شما در طول این عمل، هیچ گونه درد یا ناراحتی را تجربه نمی کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج دلخواه خود می رسید. هیچ زمانی برای بستری شدن یا ریکاوری بعد از عمل نیاز نیست، و پس از عمل بلافاصله می توانید به زندگی روزمره خود بازگردید.


لابیاپلاستی با لیزر به چه منظور انجام می شود

اندازه و شکل لابیا همانند رنگ چشم برای هر فرد اختصاصی بوده و تعریف میزان " نرمال " برای آن، بسیار دشوار است. هنگامی که پوست این نواحی دارای ظاهر نامناسب و افزایش طول غیر طبیعی می شود، می تواند باعث ایجاد ناراحتی و اختلال در کارهای روزمره شما شود. به عنوان مثال اگر شما ورزشکار هستید، این امر می تواند هنگام دوچرخه سواری برای شما دردسر ساز شود و یا هنگامی که شما از لباس های تنگ و چسبان استفاده می کنید، می تواند در شما باعث ایجاد درد و ناراحتی شود. 
 

و بله در این بین کسانی هم هستند که از این عمل برای اهداف زیبایی استفاده می کنند. کسانی که احساس می کنند اندازه و شکل لابیای آن ها غیر طبیعی است، ممکن است در مواقعی مثل هنگام برقراری رابطه جنسی، دچار استرس جسمی و روانی شده و از ظاهر خود رضایت کامل را نداشته باشند.  


بیشتر خانم هایی که تمایل دارند عمل لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند، نسبت به بزرگ شدن لابیای خود شکایت دارند. اگرچه بیرون زدگی لابیا یک امر طبیعی نیز می تواند باشد، اما در اکثر موارد این بیرون زدگی و عدم تقارن، می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و ناراحتی، درد و خارش در فرد شود. از عواملی که می توانند بر اندازه لابیا تاثیر گذار باشند می توان به زایمان، افزایش سن و بیماری های مادرزادی اشاره نمود. عمل لابیاپلاستی با لیزر به منظور فرم دهی و اصلاح لبه های داخلی لابیای واژن توسط جراح زیبایی زنان انجام می شود. در این روش، پوست اضافی و بیرون زده لابیای داخلی به وسیله لیزر برش داده می شود تا بتواند به صورت متقارن و هم اندازه در داخل لابیای بزرگ قرار گیرد. لابیاپلاستی با لیزر هیچ جای زخمی بر روی پوست شما باقی نمی گذارد.
نکته ای که در هنگام عمل لابیاپلاستی  با لیزر باید بدان توجه کنید، این است که این عمل ضمن اصلاح شکل و ساختار کلی لابیا، باعث کاهش میزان لذت جنسی و احساس پوستی شما در ناحیه واژن نخواهد شد. پس از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر، علاوه بر اینکه ظاهر و ساختار کلی واژن شما زیبا تر می شود، میزان رضایت کلی شما از خودتان و اعتماد به نفسی که دارید تا میزان زیادی افزایش خواهد یافت.

حالت های مختلف لابیا قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر


دلایل انتخاب لابیاپلاستی با لیزر
 • زیبا سازی ناحیه واژن با کمترین عوارض
 • عدم رضایت جنسی و کاهش تحریک کلیتوریس
 • احساس درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی
 • احساس درد و سوزش در هنگام فعالیت های ورزشی


انواع روش های موجود برای لابیاپلاستی

در حال حاضر از دو روش لیزر و تیغ جراحی، برای برش پوست اضافی اطراف واژن و لابیاپلاستی استفاده می شود. مسلما مناسب ترین روش استفاده از لیزر می باشد. در هنگام برش قسمت اضافی ناحیه لابیای داخلی برای کمتر کردن میزان لایه های پوستی اطراف واژن، کلیتوریس و مجرای واژن دچار تغییری نمی شوند و پس از انجام لیزر و برش بافت مورد نظر، لبه های اطراف، بدون ایجاد جای زخم و اسکار بر روی پوست، بسته می شوند.
عمل لابیاپلاستی با لیزر معمولا به همراه عمل اصلاح کلاهک کلیتوریس  انجام می شود تا ظاهر واژن به طور یکدست اصلاح شود. در صورتی که فرد تمایلی برای عمل همزمان نداشته باشد، عمل زیبایی کلیتوریس به صورت جداگانه نیز قابل انجام است.
 


لابیاپلاستی با لیزر و مزایای آن

لابیاپلاستی با لیزر دارای مزایای بسیاری است از جمله:
 • به صورت سرپایی و در مطب پزشک قابل انجام است.
 • نتایج معمولا به صورت دائمی هستند و برای مدت زمان طولانی ماندگار هستند.
 • نیازی به بستری شدن و زمان بهبود و ریکاوری ندارد و شما بلافاصله پس از عمل می توانید به خانه خود بازگردید.
 • به دلیل دقت بالا در روش لیزر، دارای عوارض جانبی بسیار محدود و جزئی می باشد.
 • نسبت به روش دیگر کم هزینه تر است.
 • روش درمانی سریع و بدون درد است و برای همه انواع پوست ها قابل انجام است.
 • جراحی با لیزر بدون ایجاد جای زخم و خونریزی انجام می شود  و می توان از بخیه های ریز داخلی برای کمک به روند بهبودی سریع استفاده کرد.
 • با تحریک کلاژن سازی و افزایش جریان خون در ناحیه مورد عمل، باعث جوان سازی و روشن تر شدن پوست ناحیه واژن شما می شود.

 قبل از انجام هر گونه عمل لابیاپلاستی با لیزر، باید با یک متخصص زنان مشاوره کرد تا علاوه بر پیش بینی و آگاهی از نتایج دلخواه، در مورد احتمال ایجاد التهاب و عفونت و دستورالعمل های پیشگیرانه نیز آگاهی پیدا کنید.
 

خانم دکتر محبوبه گلبابایی با سال ها تجربه در زمینه عمل های زیبایی واژن و با بهره گیری از کادر مجرب و دستگاه های نوین پزشکی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.


عوارض جانبی احتمالی لابیاپلاستی با لیزر


همانند سایر عمل های زیبایی با لیزر، در عمل لابیاپلاستی با لیزر نیز امکان ایجاد قرمزی، تورم و درد در ناحیه واژن وجود دارد. برای کاهش این علائم، استفاده از کمپرس یخ بسیار موثر است. از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها نیز می توان برای کاهش علائم و پیشگیری از عفونت احتمالی استفاده نمود. در صورت داشتن سرطان دستگاه تناسلی، دیابت، بارداری و شیردهی، عفونت واژینال و مشکلات خونی، از انجام لابیاپلاستی با لیزر بپرهیزید.استفاده از تامپون در اولین دوره پریودی پس از عمل، ممنوع می باشد.


شما عزیزان می توانید برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه های عمل لابیاپلاستی با لیزر توسط خانم دکتر محبوبه گلبابایی با شماره تلفن های 22863817 - 26712329 تماس حاصل بفرمایید.


 
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید