مشاوره-پیش-از-بارداری

مشاوره پیش از بارداری

مشاوره قبل از بارداری از نظر مامایی به دو قسمت مهم تقسیم میشود. ابتدا بررسی از نظر جسمی و سپس بررسی از نظر روحی.مشاوره و ویزیت قبل از حاملگی از چنان اهمیتی برخوردار است که برخی آنرا مهمتراز ویزیت مادر می دانند.آنچه مسلم است این است که کنترل و آموزش مادران باردار و بهداشت دوران بارداری دقیقاً از قبل از بارداری شروع میشود.هدف از آن شروع یک روند مراقبت علمی است که باعث ارتقائ سطح بهداشت مادران باردار شده ودر نتیجه باعث کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان میشود.جلوگیری از برخی ناهنجاری ها از پیامدهای خوب مشاوره قبل از بارداری است.
مراقبتهای-دوره-بارداری

مراقبتهای دوره بارداری

سلامت بارداری شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام معاینات لازم دوران بارداری تأمین خواهد شد.نجام آزمایشات و سونوگرافی‌های دوران بارداری برای اطمینان از داشتن یک بارداری بی‌خطر و طبیعی ضروری است. همچنین خودمراقبتی دوران بارداری مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست که شامل توجه به علائم جسمی، تغذیۀ سالم، انجام فعالیت‌های ورزشی و رعایت نکات مرتبط با سلامت در زندگی زنان باردار است.
نوار-قلب-جنین-در-دوران-بارداری

نوار قلب جنین

رایجترین روش ارزیابی سلامت جنین نوار قلب جنین است.اگر پزشک شما این تست را به صورت مکرر برای شما درخواست داد مطمین باشید که ایشان جهت بررسی سلامت جنین شما این کار را ضروری دانسته است پس در زمانهای مقرر شده حتما تست را انجام دهید. نواری از نظر ما واکنشی و خوب محسوب میشود که طی بیست دقیقه حداقل دوبار ضربان قلب جنین بیشتر از ۱۵ضربان در دقیقه افزایش یابد و این افزایش ۱۵وانیه طول بکشد.
سونوگرافی

سونوگرافی

سونوگرافی پره ناتال ( همچنین سونوگرام نامیده میشود) یک تست تشخیصی غیر تهاجمی است که از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر قابل دیدن بدن، جفت و رحم و سایر ارگانهای لگن استفاده میشود. این تست به پزشک شما اجازه میدهد تا از روال بارداری شما و سلامت جنین در طول دوران بارداری باخبر باشد.
غربالگری

غربالگری

تست های غربالگری، آزمایش هایی هستند که وضعیت جنین در شکم مادر را از همان ماه های اول مورد بررسی قرار می دهد تا اگر مشکل خاصی برای  جنین مانند سندرم داون و یا مشکلات ژنتیکی وجود داشته باشد، پزشک معالج و جراح زنان برای تشخیص نوع آنها و میزان مشکلات موجود آزمایش های تکمیلی تجویز نماید.
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید